Papierosy Gauloises

Papierosy Gauloises – rodzaje, cena, producent, gdzie kupić

Francja to nie tylko moda, ale jak się okazuje – również wyroby tytoniowe, w tym papierosy. Wśród tych ostatnich, jeżeli należałoby szukać ich rodowodu nad Sekwaną, wskazać należy na dwa rodzaje papierosów – Gauloises i Gitanes. Można bez żadnego ryzyka stwierdzić, że papierosy Gauloises i Gitanes to najbardziej znane i rozpoznawalne francuskie marki wyrobów tytoniowych tego rodzaju na świecie. Dziś papierosy Gauloises produkuje się również w Polsce, a sam produkt – a jakże – w atrakcyjnych cenach dostępny jest w sklepie TwojePapierosy.pl.

Papierosy Gauloises – rodzaje, cena, producent, gdzie kupić

Aktywne filtry

Dobre francuskie papierosy – Gauloises

Papierosy Gauloises zostały wprowadzone na rynek w 1910 roku, zresztą obok drugiej marki – Gitanes. Przez wiele lat produkcji cechą charakterystyczną papierosów Gauloises był charakterystyczny i ostry smak. Wszystko dlatego, że produkowano je na bazie ciemnego tytoniu sprowadzanego z Syrii i Turcji. Oprócz tego papierosy Gauloises były pozbawione filtra.

 

Dopiero w 1984 roku zaczęły powstawać papierosy Gauloises na bazie jasnego i łagodniejszego tytoniu. Dziś można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że to właśnie te ostatnie (określane jako Gauloises Blondes) trafiły w gusta palaczy z całego świata, w tym z Polski. Za produkcję papierosów Gauloises odpowiada Imperial Tobacco i są one produkowane m.in. w Polsce.

 

Sama nazwa papierosów Gauloises wywodzi się od słowa "Gaulois", co odnosi się do dawnych Galów. Jak przystało na Francję, papierosy szybko zyskały popularność wśród sławnych ludzi (m.in. Pablo Picasso, Jean-Paul Sartre, George Orwell). Często trafiały też na wielki ekran. Z kolei podczas okupacji palenie papierosów Gauloises uważano za akt patriotyzmu. To zrozumiałe, jeżeli odnieść się do hasła marki – "Liberté toujours" ("Zawsze wolność").

 

Papierosy Gauloises – jakie są ich rodzaje?

W Polsce wyróżnia się głównie dwa rodzaje papierosów Gauloises – niebieskie i czerwone. Jednak oprócz nich w sprzedaży są także papierosy Gauloises żółte, tj.: 

  • papierosy Gauloises żółte (Gauloises Ultra Lights) – rekomendowane dla kobiet i mężczyzn bez doświadczenia w tej dziedzinie i szukających słabych papierosów;
  • papierosy Gauloises czerwone (Gauloises Legeres) – klasyczne papierosy francuskiej marki;
  • papierosy Gauloises niebieskie (Gauloises Filtres) – najmocniejsze w ofercie papierosy francuskiej marki, o szczególnym aromacie i największej zawartości nikotyny oraz substancji smolistych.

Papierosy Gauloises Blue, Red, Yellow – zawartość nikotyny i substancji smolistych: 

  • papierosy Gauloises Blue – substancje smoliste: 10 mg/papieros; nikotyna: 0,8 mg/papieros;
  • papierosy Gauloises Red – substancje smoliste: 7 mg/papieros; nikotyna: 0,7 mg/papieros;
  • papierosy Gauloises Yellow – substancje smoliste: 4 mg/papieros; nikotyna: 0,4 mg/papieros.

 

Gauloises – gdzie kupić? 

Teraz papierosy Gauloises – zwłaszcza niebieskie i czerwone – dostępne są także w sklepie TwojePapierosy.pl. Jesteśmy sklepem, który oferuje wyłącznie oryginalne papierosy francuskiej marki. To znakomite wyroby tytoniowe, które nawet w najmocniejszym wariancie, gdzie jest najwięcej substancji smolistych i nikotyny, nie pozostawiają nieprzyjemnego posmaku w ustach.

 

Ile kosztują papierosy Gauloises? 

W sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy oryginalne papierosy Gauloises. Cena jest różna w zależności od rodzaju wyrobu, ale kupując karton, można sporo oszczędzić: 

  • papierosy Gauloises Blue i Gauloises Red – cena za paczkę 18,60 zł (pakiet 186 zł);
  • papierosy Gauloises Blue 22 i Gauloises Red 22 – cena za paczkę 15,12 zł (pakiet 151,20 zł).

Polecamy też inne wyroby tytoniowe, w tym cygara czy cygaretki. Mamy też mnóstwo akcesoriów, które sprawiają, że raczenie się papierosem zyskuje na przyjemności.