Tytonie papierosowe

Tytonie papierosowe – sprzedaż, rezerwacja online w sklepie TwojePapierosy.pl 

Tytoń to wypełniacz wyrobów papierosowych. Nie musisz kupować tytoniu papierosowego, ponieważ w sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz gotowe, wyłącznie oryginalne i najlepsze papierosy. Jednak możesz pójść krok dalej i samodzielnie wytwarzać te wyroby tytoniowe. Oferujemy między innymi bibułki do papierosów, gilzy i nabijarki, a więc maszynki, które są niezbędne do przygotowywania papierosów. Konieczny jest też tytoń i ten również znajdziesz w naszej ofercie.

Jest 38 produktów.

Pokazano 1-38 z 38 pozycji

Aktywne filtry

Co to jest tytoń papierosowy? 

Tytoń to roślina, która jest produkowana w ponad 100 krajach na całym świecie, również w Polsce. W naszym kraju tytoń produkuje się w regionach lubelsko-podkarpackim, świętokrzysko-małopolskim, kujawsko-pomorskim, mazurskim i dolnośląskim. Przede wszystkim jest to tytoń Virginia i Burley. Na świecie największym producentem są Chiny, Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie, Zimbabwe i Turcja. 

Po zbiorach i suszeniu liście tytoniu są sprzedawane przetwórcy, który sortuje liście, miesza klasy jakościowe zgodnie z recepturą mieszanki, oczyszcza oraz oddziela blaszki liści od łodyg. Tytoń poddaje się także obróbce termicznej. Gotowy tytoń jest pakowany w worki jutowe lub kartony i wysyłany do zakładu produkującego wyroby tytoniowe. Tam jest wykorzystywany m.in. do produkcji papierosów.

 

Tytonie papierosowe – rodzaje tytoniu uprawianego w Polsce 

W Polsce uprawia się kilka rodzajów tytoniu. Są to między innymi następujące gatunki: 

  • Virginia – jasny tytoń papierosowy o lekkiej mocy i słodkim posmaku, pochodzący z kolonii brytyjskiej.
  • Burley – kolejny jasny tytoń papierosowy używany do produkcji papierosów oraz tytoni fajkowych. To tytoń o neutralnym smaku, pozbawiony słodyczy i z dużą zawartością nikotyny. Jest też łatwy w aromatyzowaniu.
  • Skroniowski Mocny – ciemny tytoń papierosowy.
  • Kentucky – drugi typ ciemnego tytoniu papierosowego.

 

Tytoń do skrętów i papierosów zwijanych 

Jeżeli lubisz samodzielnie skręcać papierosy, tytoń papierosowy jest niezbędny. Oprócz tego wystarczy, że zaopatrzysz się w bibułki lub gilzy. Z kolei do nabijania tytoniu służy specjalne urządzenie, jakim jest nabijarka do tytoniu. Wszystkie składowe papierosów oraz akcesoria do nabijania tytoniu teraz znajdziesz także w sklepie TwojePapierosy.pl. Oferujemy słabe i mocne tytonie papierosowe oraz najlepsze akcesoria i sprzęt do samodzielnego wyrobu papierosów.

 

Dobry jakościowo tytoń – parametry 

Jest kilka kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze tytoniu. Dobry tytoń: 

  • ma przyjemny smak oraz aromat;
  • nie tworzy zbyt dużo gryzącego dymu;
  • nie ma zmieszanych kawałków patyków;
  • jest pocięty na równe kawałki o grubości od 6 do 7 mm;
  • ma wilgotność na poziomie od 6 do 8%;
  • jest oczyszczony i odgrzybiony.

Pamiętaj, że w sklepie z wyrobami tytoniowymi TwojePapierosy.pl znajdziesz tylko najlepszy tytoń papierosowy. Zawsze to dobrze i szczelnie zapakowany tytoń, który jest odpowiednio pocięty i ma atrakcyjny stosunek ceny do jakości.

 

Gdzie można kupić tani i dobry tytoń papierosowy? 

W sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy bardzo dobry jakościowo tytoń, który jest przy tym również tani. Przekonaj się, że tytoń z naszej oferty posłuży do samodzielnego przygotowania papierosów naprawdę smacznych i dobrych jakościowo. Z dobrym tytoniem i specjalistycznymi akcesoriami możesz szybko wyrabiać swoje własne papierosy.