Tabaka

Tabaka – markowe produkty w sklepie online TwojePapierosy.pl 

Wciąganie tabaki ma bardzo długą tradycję. W Europie tabaka na popularności zyskała w XVI wieku, w Polsce – w kolejnym stuleciu. Jednak straciła na popularności w XIX wieku, kiedy została wyparta przez papierosy. Dziś zażywanie tabaki także jest jak najbardziej możliwe. Teraz również w sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz nie tylko samą tabakę jako sproszkowany tytoń, ale również specjalne zestawy do tabaki.

Aktywne filtry

Czym jest tabaka i jakie są właściwości tabaki? 

Przede wszystkim tabaka to sproszkowany tytoń, który bardzo często dodatkowo jest wzbogacony aromatami. Tabakę wciąga się przez nos i należy to traktować jako alternatywę dla palenia tytoniu. Jeżeli nie chcesz palić papierosów, cygar czy cygaretek, raczyć się elektronicznymi papierosami lub podgrzewać wkładów tytoniowych w specjalnych urządzeniach – być może zażywanie tabaki jest czymś dla Ciebie. 

Oczywiście podobnie jak w papierosach, również w tabace znajduje się nikotyna. Jednak szkodliwe substancje w tabace występują w znacznie mniejszych ilościach niż w dymie papierosowym. W związku ze znajdującą się w tabace nikotyną zwiększa się wydzielanie adrenaliny w organizmie, przyspiesza akcja serca i niwelowane jest uczucie głodu.

 

Działanie tabaki na organizm 

Obecnie wciąganie tabaki ponownie zyskuje na popularności. W odróżnieniu od palenia papierosów nikotyna nie wchłania się przez płuca, ale błonę śluzową nosa. W Polsce regionem, w którym zażywanie tabaki jest szczególnie popularne, są Kaszuby. Dawniej właśnie tabakę podawano na migrenę, bezsenność, gorączkę, ból zębów, liszaje, zaparcia, owrzodzenia, odmrożenia, wady serca czy czyraki.

 

Jak wygląda zestaw do tabaki? 

W sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz nie tylko sproszkowany tytoń, ale również zestawy do tabaki. Przykładowy zestaw może składać się z następujących akcesoriów, dzięki którym łatwiej dozować i porcjować tabakę: 

  • buteleczka z łyżeczką do tabaki;
  • lufka do wciągania tabaki (tzw. snuffer);
  • żyletka do porcjowania tabaki.

Częstym elementem zestawu dla tabaczarza jest też lusterko. Profesjonalne zestawy do tabaki, a tylko takie oferujemy w sklepie TwojePapierosy.pl, są pakowane w poręczne etui. Dzięki temu zmieścisz je w kieszeni, podobnie jak wiele innych akcesoriów tytoniowych. To także dobry pomysł na prezent dla tabaczarza.

 

Akcesoria do tabaki: olejki do tabaki, aromaty do tabaki 

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko zapachy do tytoniu i karty aromatyzujące do papierosów. Oferujemy również specjalne aromaty do tabaki. Główny podział rozróżnia dwa zapachy, tj.: 

  • z nutą kwiatu tytoniu;
  • aromatyzowane tabaki (np. kawa, czekolada, śliwka, kamfora, cynamon, róża, mięta, miód, wanilia, wiśnia, pomarańcza, morela, a nawet whiskey, bourbon czy cola).

 

Gdzie kupić i ile kosztuje tabaka? 

Jeżeli chcesz kupić oryginalną tabakę wysokiej jakości, w sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz sproszkowany tytoń od renomowanych producentów. Oferujemy wyłącznie najlepszą tabakę, która zbiera wysokie opinie wśród tabaczarzy. Dodatkowo tabakę dostaniesz u nas w naprawdę atrakcyjnej cenie, np.: 

  • tabaka Lowen Prise (10 g) – 9 zł/opakowanie;
  • tabaka Gawith Original (10 g) – 10 zł/opakowanie.

Polecamy też inne wyroby tytoniowe z naszej oferty. Dostaniesz tutaj cygara, cygaretki, najlepsze papierosy, tytoń do samodzielnego skręcania, wkłady tytoniowe do podgrzewania i wiele więcej!