Cygara

Cygara – markowe produkty w sklepie internetowym TwojePapierosy.pl 

Poprzez cygaro (z hiszp. puro) rozumiemy ułożone rurkowato, spreparowane i sklejone zwinięte liście tytoniu używane do palenia. Cygaro składa się a trzech podstawowych elementów – głowy, korpusu i stopy. Czwartym jest kapturek, który ucina się, aby móc zapalić cygaro.

Bez wątpienia cygaro to markowy i renomowany wyrób tytoniowy, szczególnie jeżeli to najlepsze cygara na rynku. Tymczasem tylko takie produkty znajdziesz w sklepie TwojePapierosy.pl. Zapoznaj się z naszą ofertą na cygara i racz się paleniem tych ekskluzywnych wyrobów tytoniowych.

Aktywne filtry

Cygaro – skąd pochodzi, czym jest, skąd wzięły się cygara? 

Mówisz: cygaro, myślisz: Kuba. To wiele wyjaśnia, ponieważ właśnie na Kubie rozpoczęła się historia cygar. Uważa się, że cygara odkryła załoga Krzysztofa Kolumba podczas eksploatowania tej wyspy. Oczywiście ówczesne cygara miały się nijak do obecnej wersji tych wyrobów. Były zawinięte w kukurydzę i wypełnione liśćmi tytoniu. Paliło się je podczas religijnych ceremonii rdzennych mieszkańców Kuby – Indian z plemienia Taino. 

Zresztą palili oni nie tylko przefermentowane i zwinięte liście tytoni, ale też raczyli się specjalnym napojem przygotowanym z rozgniecionych i podgrzanych ziaren kakaowca z domieszką chilli. Stąd i dzisiaj mamy odpowiednik dla tego napoju, czyli rum. Dlatego paleniu cygar często towarzyszy raczenie się rumem.

 

Jak pali się cygara: jak powinno palić się cygaro? 

Palenie cygar jest specyficzne. Dotyczy to odpalania cygara, wypuszczania dymu, a nawet strzepywania popiołu, tj.: 

 • kapturek można obciąć nożyczkami do cygar, obcinarką, wykroić puncherem lub przebić zapałką;
 • cygaro zapalić można cedrową zapałką, gazową zapalniczką, jetem (zapalniczka-palnik) lub kawałkiem cedru;
 • stopę należy rozpalać stopniowo po uchwyceniu pod kątem 45 stopni, po czym umieścić cygaro nad płomieniem;
 • dmuchnięcie w cygaro powinno doprowadzić do rozżarzenia całej powierzchni stopy;
 • cygaro pali się delikatnie krótkimi i płytkimi pociągnięciami bez zaciągania się dymem;
 • cygara można palić z etykietą (zerwanie banderoli może skończyć się pęknięciem w liściu);
 • cygaro jest zrobione z całych liści tytoniu, dlatego popiół jest dużo sztywniejszy i dłużej utrzymuje się niestrzepnięty;
 • po spaleniu cygara się nie gasi, ale odkłada, aż zgaśnie samoczynnie.

 

Jak przechowywać cygara? 

Nie wystarczy właściwie palić cygaro. Żeby raczyć się ich smakiem, cygara powinny być też przechowywane we właściwy sposób. Zaleca się humidor, a więc urządzenie z możliwością regulacji wilgotności powietrza. Oczywiście takie akcesoria do palenia cygar również znajdziesz w naszej ofercie.

 

Gdzie można kupić dobre cygara? 

Swoim Klientom oferujemy nie tylko najpopularniejsze wyroby tytoniowe w formie papierosów. Mamy także wyśmienite cygara, a jeżeli szukasz czegoś delikatniejszego – również cygaretki. Zapoznaj się z ofertą sklepu TwojePapierosy.pl, a na pewno znajdziesz tutaj cygara w sam raz dla siebie, w tym klasyczne i smakowe cygara prosto z Kuby, które są wizytówką tego kraju.

 

Sklep z tytoniem – cygara od najlepszych producentów 

Najbardziej popularne cygara na świecie to wyroby pochodzące z Kuby – tzw. Habanos. Oczywiście teraz dostaniesz je także w ofercie sklepu TwojePapierosy.pl. Marki, które produkują najlepsze cygara na świecie to m.in.: 

 • Bolivar,
 • Cohiba,
 • El Rey del Mundo,
 • Fonseca,
 • Hoyo de Monterrey,
 • H. Upmann.

Jednak jesteśmy dla wszystkich Klientów, dlatego mamy szerszą ofertę cygar. Oferujemy też coś dla miłośników tanich cygar. Doskonałe będą produkowane maszynowo cygara renomowanej firmy J. Cortes czy cygara Djarum przechodzące podwójny proces kontroli. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cygar w sklepie TwojePapierosy.pl. Oferujemy szeroki wybór cygar oraz akcesoriów do palenia tych markowych wyrobów tytoniowych.