Marki papierosów – najpopularniejsze i najczęściej kupowane

Branża tytoniowa w Polsce ma się bardzo dobrze, a nawet znakomicie. Polska to nie tylko drugi co do wielkości rynek eksportu wyrobów tytoniowych w Unii Europejskiej, ale też trzeci, jeżeli liczyć wszystkie kraje świata. Oczywiście największy udział w rynku w dalszym ciągu mają klasyczne papierosy oraz tytoń. Szacuje się, że w ostatnich latach rynek tytoniowy w naszym kraju, który obejmował właśnie te dwa wyroby tytoniowe – tytoń oraz papierosy – był wart ok. 24 mld złotych. 

Blisko 90% sprzedaży wyrobów tytoniowych stanowią papierosy analogowe. Oczywiście udział w rynku papierosów elektronicznych i wkładów tytoniowych do podgrzewania stale rośnie. W sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz wszystkie wyroby tytoniowe, w tym najpopularniejsze i najlepsze marki papierosów.

 

Jakie są marki papierosów? 

Papierosy to najpopularniejsze wyroby tytoniowe na świecie. Trudno zliczyć wszystkie marki papierosów, jakimi raczą się palacze. Pośród brandów na pewno wymienić należy m.in.: Benson & Hedges, Black Devil, Camel, Davidoff, Death, Djarum, Dunhill, Gauloises, Kent, L&M, Lucky Strike, Marlboro, Mild Seven, Pall Mall, Red&White, Rothmans, Sobranie, Spike, Sunday’s Fantasy, Vogue, Sobieski, West czy Winston.

 

Ile jest rodzajów papierosów? 

Papierosy dostępne na rynkach świata są bardzo różne. To wyroby tytoniowe, które można podzielić między innymi ze względu na typ i długość, tj.: 

  • podział papierosów ze względu na typ: m.in. zwykłe, lekkie, ultralekkie, mentolowe, mentolowe lekkie, smakowe;
  • podział papierosów ze względu na długość: 64 mm, 70 mm, 84 mm, 100 mm, 120 mm.

Papierosy można też podzielić pod kątem grubości czy mocy nikotyny.

 

Ile jest marek papierosów? 

Na całym świecie wyróżnia się przynajmniej kilkadziesiąt różnych marek papierosów. W Polsce dostępna jest część z nich. 

Pamiętaj, że od 2001 roku nie można oznaczać na opakowaniach papierosów jako lekkie i ultralekkie. Jednak producenci skutecznie obchodzą ten zakaz poprzez odpowiedni kolor opakowania. Z kolei od 20 maja 2020 roku obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i smakowych. Jednak i na to jest sposób, chociażby poprzez korzystanie z kulek i wkładek aromatyzujących do papierosów.

 

Ile jest marek papierosów w Polsce? 

W Polsce dostępnych jest wiele marek papierosów. Wyroby tytoniowe w naszym kraju produkują przede wszystkim cztery koncerny. Należą do nich: Philip Morris Polska, British American Tobacco Polska, Japan Tobacco International Polska oraz Imperial Tobacco Polska. Odpowiadają one za 99% rynku wyrobów tytoniowych w Polsce.

Między innymi to właśnie te koncerny produkują następujących marki papierosów: L&M, Marlboro, Davidoff, Camel, R-1, Gauloises, Vogue, Winston, Mars czy Pall Mall. To jedne z najpopularniejszych marek papierosów w Polsce.

 

Jakie są najczęściej kupowane papierosy w Polsce? 

Najlepiej sprzedające się marki papierosów w Polsce to zdecydowanie papierosy L&M, Marlboro, Pall Mall, Mars, Davidoff, Camel, R-1, Gauloises, Vogue, Mars czy Winston. Teraz wszystkie te marki papierosów są dostępne również w sklepie TwojePapierosy.pl. Oczywiście w ofercie mamy też inne marki papierosów (np. Cabinet, Caro, Chesterfield, LD, Lucky Strike, Mocne, Parliament, PS, RGD, West, Sobieski). 

Naszą ofertę uzupełniają wkłady tytoniowe. Mamy także tytoń papierosowy, bibułki i gilzy do samodzielnego skręcania papierosów. Z kolei dla palaczy idących z duchem postępu oferujemy e-papierosy, w tym jednorazowe papierosy elektroniczne. To wszystko wielu wariantach, w niskiej cenie i z gwarancją natychmiastowej realizacji zamówienia.