Nikotyna – czym jest, jak działa, rodzaje 

Nie byłoby papierosów, cygar, tytoniu fajkowego czy tabaki, gdyby nie tytoń, w którym znajduje się nikotyna. To alkaloid, który naturalnie występuje między innymi w korzeniu i liściach tytoniu. To substancja, która na organizm działa bardzo stymulująco i odprężająco. Jesteśmy pewni, że podczas palenia odczuwasz miłe odprężenie. Teraz wyroby tytoniowe mniej i bardziej bogate w nikotynę znajdziesz także w sklepie tytoniowym TwojePapierosy.pl. Kupisz tutaj papierosy, cygara, cygaretki, ale także e-papierosy z liquidem, a nawet saszetki nikotynowe.

Co to jest nikotyna – definicja, działanie 

NikotynaNikotyna w swojej czystej postaci posiada sumaryczny wzór chemiczny C10H14N2 i występuje naturalnie zarówno w liściach, jak i korzeniach tytoniu.

Nikotyna to alkaloid występujący naturalnie w roślinach z rodziny psiankowatych, przede wszystkim w tytoniu. Jest to substancja psychoaktywna, która wpływa na układ nerwowy człowieka. Nikotyna jest głównym czynnikiem uzależniającym w tytoniu, co sprawia, że ​​palenie papierosów i używanie innych wyrobów tytoniowych może prowadzić do uzależnienia.

Nikotyna działa przede wszystkim jako stymulant, zwiększając poziom aktywności neurologicznej w mózgu. Efekty jej spożycia mogą obejmować poprawę nastroju, zwiększenie uwagi i koncentracji oraz krótkotrwały wzrost ciśnienia krwi i częstości akcji serca. Jednak długotrwałe i nadmierne spożywanie nikotyny może prowadzić do szeregu szkodliwych efektów zdrowotnych, takich jak choroby serca, problemy z układem oddechowym i zwiększone ryzyko nowotworów.

Nikotyna do organizmu dostarczana jest głównie z dymem papierosowym, aczkolwiek znajduje się także w innych wyrobach tytoniowych. W momencie, kiedy łączy się z receptorami nikotynowymi, przy niewielkich dawkach może mieć korzystne działanie na organizm, tj.: 

  • daje poczucie radości;
  • działa stymulująco na układ nerwowy,
  • pobudza do pracy mózg i układ nerwowy;
  • polepsza koncentrację i pamięć.

 

Pozytywny wpływ nikotyny na organizm 

Mimo iż nikotyna jest substancją psychoaktywną, wpływającą na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, w niewielkich dawkach jest korzystna dla organizmu. Do największych zalet nikotyny należą m.in.: 

  • stymulujące działanie na organizm;
  • nasilanie wydzielania adrenaliny;
  • zmniejszenie odczuwania głodu i bólu;
  • zwiększenie częstotliwości rytmu serca;
  • uczucie lekkości.

 

Czy sama nikotyna jest szkodliwa? 

Nikotyna jest substancją psychoaktywną, która ma działanie stymulujące na układ nerwowy. Sama w sobie nie jest bezpośrednio szkodliwa w małych ilościach, i istnieją nawet pewne badania sugerujące, że może mieć pewne pozytywne efekty na niektóre aspekty funkcjonowania mózgu, takie jak poprawa uwagi czy koncentracji.

Jednak nikotyna jest uzależniająca, co oznacza, że ​​osoby, które ją regularnie spożywają, mogą mieć trudności w zaprzestaniu jej używania. To uzależnienie jest związane z paleniem papierosów i używaniem innych wyrobów tytoniowych, które zawierają nikotynę. Długotrwałe stosowanie nikotyny w dużej ilości, zwłaszcza w formie palenia, może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, problemy z układem oddechowym i zwiększone ryzyko nowotworów.

Dlatego, choć nikotyna w małych dawkach nie jest bezpośrednio toksyczna, jej potencjał uzależniający i skutki zdrowotne związane z długotrwałym używaniem czynią ją substancją, którą należy obchodzić ostrożnie.

Jako substancja uzależniająca nikotyna może być szkodliwa, szczególnie w dużych ilościach. Może prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego, zakrzepicy żylnej oraz miażdżycy. Niekorzystnie wpływa także na choroby dziąseł i zębów. Szkodliwe dla organizmu może być zatrucie i przedawkowanie nikotyny, o co trudno podczas palenia wyrobów tytoniowych. Za śmiertelną dawkę przyjmuje się od 40 do 60 mg nikotyny, co oznaczałoby konieczność wypalenia kilkudziesięciu papierosów jednocześnie.

 

Czym jest nikotyna w płynie i gdzie można ją kupić? 

Nikotyna - właściwości, dzałanieJeżeli chcesz ograniczyć palenie lub po prostu idziesz z duchem postępu, możesz wybrać papierosy elektroniczne. W sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy zwykłe e-papierosy, ale także papierosy elektroniczne jednorazowe

To innowacyjne produkty, które potrzebują specjalnych liquidów z różną zawartością nikotyny. Możesz pójść nawet krok dalej i skorzystać z baz nikotynowych, które następnie mieszasz z ulubionym aromatem i tworzysz swój własny olejek.

 

Nikotyna do e-papierosa – kto ją wymyślił i jak ją używać? 

Popularne dziś papierosy elektroniczne zaczęły powstawać już w połowie XX wieku. Jednak początkowo nie były to produkty entuzjastycznie przyjmowane przez społeczeństwo. O poważnym rozwoju tego segmentu rynku można mówić od pierwszej połowy lat 90. XX wieku, głównie za sprawą firmy Philip Morris. 

Żeby móc raczyć się e-papierosem, niezbędny jest specjalny płyn. To liquid do papierosów elektronicznych. Jest on podgrzewany do odpowiedniej temperatury i zmienia stan z ciekłego na gazowy. W sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz gotowe liquidy o różnych smakach. Jednak masz też możliwość nabycia nikotyny w płynie i możesz samodzielnie przygotować ulubiony olejek do papierosów.

 

Nikotyna do liquidu – cena 

Jako dystrybutor różnych wyrobów tytoniowych swoim Klientom oferujemy również nikotynę w płynie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz shoty nikotynowe o różnej zawartości nikotyny. Dzięki temu możesz skomponować dowolny liquid według uznania i preferencji – tak pod względem aromatu, jak i mocy.

 

Saszetki z nikotyną – cena 

Alternatywą dla papierosów – analogowych lub elektronicznych – są saszetki nikotynowe. To specjalne, niewielkie produkty zawierające nikotynę, które wystarczy umieścić w jamie ustnej. W ten sposób do Twojego organizmu również zacznie uwalniać się nikotyna. 

Jeżeli lubisz raczyć się wyrobami tytoniowymi zawierającymi nikotynę, w sklepie tytoniowych TwojePapierosy.pl na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy różne wyroby nikotynowe, w tym papierosy, cygara, cygaretki, wkłady tytoniowe, saszetki nikotynowe, shoty nikotynowe czy gotowe liquidy do e-papierosów.