Fajki & Lufki

Fajki i lufki do palenia w sklepie TwojePapierosy.pl

Pierwotnie lufki do palenia były przeznaczone do papierosów bez filtra. Dziś wykorzystuje się je również do palenia suszu roślinnego, w tym szusu CBD. Bez wątpienia lufka ma wiele zalet, szczególnie jeżeli jest to papieros bez filtra i ustnika. Jeżeli jesteś palaczem, który samodzielnie robi papierosy i często są to wyroby tytoniowe bez filtra, lufka jest również dla Ciebie. Oczywiście po lufkę mogą sięgnąć również ci palacze, którzy raczą się klasycznymi papierosami, choćby, aby uniknąć przykrego zapachu rąk. W sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy różne lufki i każdy palacz znajdzie tutaj produkt dla siebie.

Aktywne filtry

Fajka, lufka – co to jest i do czego służy? 

Lufka do palenia lub też fifka, ponieważ tak również się ją określa, jest rurką do palenia papierosów, ale nie tylko. Najczęściej jest to szklana lufka, aczkolwiek na rynku – w tym w naszym sklepie – znaleźć można fifki wykonane z innych materiałów. Z jednej strony lufka jest szersza, z drugiej – ma ustnik. 

W zależności od produktu lufka do palenia może być także różna pod względem kształtu (np. prosta lufka), średnicy (np. gruba lufka) czy długości. Najlepsze są długie lufki, które zapobiegają dostawaniu się do gardła i płuc gorącego dymu. Fifki mogą mieć też różny wygląd, kolor i design, dlatego może to być nawet elegancka lufka na prezent.

Do czego służy lufka szklana, a do czego lufka metalowa? 

Duża różnorodność lufek wynika także z materiału wykonania. Pod tym kątem wyróżnia się następujące fifki: 

 • Lufka szklana – najpopularniejsze lufki, które są tanie i nie zmieniają smaku spalanego wyrobu. Są także proste w obsłudze i czyszczeniu, jak i mają różne kształty (np. proste, zakręcone, lufki łyżeczki, z kulką).
 • Lufka metalowa – o większej wytrzymałości, dająca charakterystyczny posmak i szybciej się nagrzewająca.
 • Lufka drewniana – stylowa, elegancka lufka dająca ziarnisty posmak, ale będąca trudna w czyszczeniu.
 • Lufka silikonowa – łatwa w czyszczeniu i transporcie.
 • Lufka akrylowa – trudniejsza w czyszczeniu, ale bardziej wytrzymała od szklanej fifki.
 • Lufka łyżeczka (bowl) – elegancka fifka dostępna w różnych wzorach i kolorach.

Podczas palenia papierosów korzystanie z lufki niesie w sobie wiele zalet, ponieważ fifka: 

 • zapobiega przyklejaniu się bibułki do ust;
 • zapobiega przedostawaniu się okruchów tytoniu do ust;
 • zapobiega brzydkiemu zapachowi palców i rąk po paleniu papierosa.

 

Lufki i fajki do palenia papierosów, tytoniu i suszu 

Lufki służą dziś do palenia wielu wyrobów. Należą do nich m.in.: 

 • tytoń w formie zmielonych liści;
 • papierosy (szczególnie samodzielnie skręcane bez filtra);
 • susz (np. susz CBD);
 • zioła.

 

Ile kosztuje lufka? 

 Lufka szklana - TwojePapierosy.pl

Jak zauważyliśmy wyżej, lufki do palenia są bardzo różne. Dlatego również cena fifek jest bardzo zróżnicowana. Jeżeli kluczowa jest cena, lufka szklana jest najtańsza i kupić można ją w cenie zaledwie kilkudziesięciu groszy za sztukę. Jednak już lufki ze szkła kolorowego lub borokrzemowego mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Różne ceny mają także lufki do palenia wykonane z innych materiałów.

 

Gdzie kupić lufki i fajki? 

Palacz, który decyduje się na zakup lufki, przede wszystkim powinien pomyśleć o bezpieczeństwie. Dlatego kluczowe znaczenie ma jakość produktu. Wprawdzie obecnie lufki do palenia kupić można nawet w kioskach czy sklepach monopolowych, ale bezpieczniej jest wybrać markowy wyrób ze sklepu tytoniowego. W sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy wyłącznie najlepsze lufki do palenia z oferty renomowanych i sprawdzonych dostawców w branży.

 

Sklep z fajkami i lufkami – Twojepapierosy.pl – najlepsze ceny online 

W sklepie tytoniowym TwojePapierosy.pl znajdziesz bardzo różne fifki do palenia, takie jak lufka szklana, metalowa czy drewniana. Mamy też specjalne lufki z kulkami, które chłodzą dym, a nawet oryginalne i designerskie fifki na prezent. Jesteśmy pewni, że każdy z naszych Klientów znajdzie tutaj lufkę dostosowaną do swoich preferencji i możliwości finansowych. Polecamy też nabijarki do papierosów, które pozwalają na szybkie i proste nabijanie tytoniu do gilzy.