Nabijarki

Najlepsza nabijarka do papierosów w sklepie TwojePapierosy.pl 

Samodzielnie skręcanie papierosów jest coraz popularniejsze. Natomiast wydaje się, że apogeum popularności przygotowywania papierosów w tej formie dopiero przed nami. Skręcanie papierosów ma bowiem wiele zalet. Przede wszystkim jest to duża oszczędność, ponieważ zakup tytoniu papierosowego oraz gilz jest tańsze niż gotowych wyrobów tytoniowych. Sama nabijarka to już tylko jednorazowy wydatek. Co więcej, tytoń do papierosów można okrasić różnymi zapachami, dzięki czemu palacz ma możliwość delektować się podczas palenia swoim ulubionym aromatem. W sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy wszystkie składowe samodzielnie skręcanych papierosów, w tym znakomitej jakości nabijarki, które pozwalają szybko i precyzyjnie skręcić papierosa o różnej długości i średnicy gilzy.

Aktywne filtry

Nabijarka do papierosów – co to jest i jak działa? 

Jak łatwo się domyślić, nabijarka do papierosów pozwala na samodzielne robienie tych wyrobów tytoniowych. W ten sposób w krótkiej chwili można przygotować całą paczkę liczącą 20 sztuk papierosów. Wystarczy wsypać lub wepchnąć tytoń do gilzy. W zależności od średnicy gilzy wyróżnia się nabijarki przeznaczone do robienia różnych typów papierosów, tj.: 

  • nabijarka do gilz slim i super slim (np. nabijarka elektryczna gilz typu slim C82AS);
  • nabijarka do papierosów klasycznych.

Same maszynki dzieli się również pod względem budowy i sposobu działania: 

  • nabijarka tłokowa do tytoniu;
  • nabijarka sprężynowa do papierosów.

 

Jak nabija się papierosy? 

Zasady nabijania gilz są bardzo proste. W zasadzie zrobienie papierosa sprowadza się to do dwóch kroków: 

  1. Umieść porcję tytoniu w zasobniku nabijarki.
  2. Nałóż gilzę z filtrem na odpowiednie miejsce nabijarki.

Cały proces jest tak szybki i prosty, że papierosy można robić jedną ręką, a dla sprawnego palacza zrobienie całej paczki zajmuje jedynie kilka minut. Nabijarka do tytoniu jest bardzo pomocna przy domowej produkcji papierosów.

 

Jak używać maszynki do robienia papierosów? 

Niezależnie od tego, jaką wybierzesz maszynkę do papierosów, pamiętaj, aby zawsze korzystać z urządzenia zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją producenta. Wówczas robienie kolejnych paczek papierosów będzie dziecinnie proste. Ważny jest też rodzaj tytoniu papierosowego, który w zależności od rodzaju maszynki powinien mieć inny poziom wilgotności, tj.: 

  • nabijarka tłokowa – od 11 do 14 proc. wilgotności;
  • nabijarka sprężynowa – od 14 do 18 proc. wilgotności.

 

Ręczna i automatyczna nabijarka do papierosów – czym się różnią? 

Różnica między nabijarkami ręcznymi i automatycznymi jest duża. Zdecydowanie dokładniejsze i bardziej komfortowe w użyciu są nabijarki elektryczne, tj.: 

  • Nabijarka tłokowa do tytoniu – zrobienie papierosa polega na umieszczeniu tytoniu w gilzie za pomocą specjalnego tłoka. Ich zaletą jest idealnie zbity tytoń, dlatego podczas palenia nie dochodzi do wypadania żaru.
  • Nabijarka sprężynowa do papierosów – zwykle automatyczne i elektryczne maszynki wyposażone w sprężyny wpychające tytoń do gilzy. Podczas obracania sprężyn tytoń jest dodatkowo mielony, co może skutkować wypadaniem żaru podczas spalania papierosa. Ich zaletą jest możliwość regulacji gęstości nabijania gilzy, zwykle w pięciostopniowej skali.

 

Nabijarka do papierosów, nabijarka do tytoniu – opinie i ceny 

Swoim Klientom w sklepie TwojePapierosy.pl oferujemy wyłącznie najlepsze nabijarki do papierosów. Opinie o produktach dostępnych w naszej ofercie są niemal wyłącznie pozytywne. Gwarantujemy urządzenia od najlepszych producentów, które są łatwe w użyciu, wydajne i niezawodne, a przygotowanie papierosa z ich wykorzystaniem szybkie i przyjemne. Atrakcyjna jest również sama cena. Nabijarka do gilz w najtańszej wersji kosztuje bowiem zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.