Gaz do zapalniczek

Gaz do zapalniczek – jaki gaz wybrać, jak uzupełnić gaz w zapalniczce? 

Zapalniczka to bez wątpienia jedno z najważniejszych akcesoriów palacza. Jeżeli jesteś miłośnikiem tytoniu, ulubione wyroby możesz odpalać zapałkami, co może być nawet wskazane przy cygarach, jednak warto mieć swoją własną zapalniczkę. Wybór na rynku jest ogromny, a wybierać możesz pośród zapalniczek plazmowych, benzynowych oraz żarowych i gazowych do nabijania gazem. Teraz w sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz nie tylko urządzenia do wywołania płonienia, ale również sam gaz do zapalniczek.

Aktywne filtry

Gaz do zapalniczek – jaki to gaz? 

Jeżeli zdecydujesz się na dobrą, solidną zapalniczkę z naszej oferty, będziesz cieszyć się takim urządzeniem przez wiele lat. W przypadku zapalniczek żarowych i gazowych wystarczy, że będziesz uzupełniać gaz. To również rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Gaz do zapalniczek ma formę aerozolu. Jeżeli zdecydujesz się na gaz z naszej oferty, masz pewność, że nabywasz produkt renomowany i bezpieczny. 

Najczęściej gaz do zapalniczek to mieszanina propanu i butanu. To mieszanka, która zazwyczaj posłuży do nabijania tradycyjnych zapalniczek gazowych i ich żarowych odpowiedników. Inną opcją jest izobutan lub sam butan.

 

Gdzie kupić gaz do zapalniczek? 

Gaz do zapalniczki kupisz dziś w wielu miejscach – stacjonarnie i online. Zakupu gazu możesz dokonać w marketach czy sklepach osiedlowych, dostępny jest on również w kioskach. Jednak pamiętaj, aby zawsze wybierać gaz z oferty najlepszych producentów i ze sklepów, które gwarantują oryginalny towar. Właśnie taki gaz znajdziesz w profesjonalnym sklepie z wyrobami tytoniowymi i akcesoriami tytoniowymi TwojePapierosy.pl. Kupując gaz u nasz, masz gwarancję, że nabywasz produkt sprawdzony i bezpieczny.

 

Gaz do zapalniczek – kiedy można uzupełnić zapalniczkę gazem?

 Najprościej zapalniczkę uzupełniać w momencie, kiedy gaz się skończył. Pamiętaj, aby właściwie przygotować się do tej czynności. Całość jest naprawdę prosta i szybka, zajmując znacznie mniej czasu niż wyjście do sklepu po nowy produkt. Napełnianie zapalniczki gazem wykonaj w pomieszczeniu, które jest dobrze wentylowane, zawsze z dala od otwartego źródła ognia. Odległość powinna wynosić przynajmniej 10 metrów. 

Jeżeli użyjesz buteleczki z gazem w aerozolu, szybko napełnisz zapalniczkę. Polecamy gaz do zapalniczek z metalową końcówką, szczególnie przy większych pojemnikach. Optymalnie, kiedy w zestawie masz do wyboru kilka różnych końcówek. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz wśród nich końcówkę kompatybilną z posiadaną zapalniczką.

 

Jak napełnić zapalniczkę gazem: jak nabić gaz do zapalniczki w kilku krokach: 

  1. Dobierz gaz zalecany przez producenta zapalniczki.
  2. Wybierz końcówkę pasującą do zapalniczki.
  3. Odwróć zapalniczkę do góry zaworem do napełniania gazu.
  4. Przyłóż dyszę pojemnika z gazem do zaworu służącego napełnianiu paliwem.
  5. Mocno dociśnij butelkę z gazem do zapalniczki, aż usłyszysz charakterystyczne syknięcie (pełne napełnienie trwa kilkanaście sekund).
  6. Odwróć zapalniczkę i rozłącz z pojemnikiem.
  7. Odczekaj ok. 3 minut na odstanie paliwa.

Napełnianie zapalniczek gazem, podobnie jak benzyną, jest proste. Teraz w sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz najlepsze zapalniczki dla siebie i na prezent, ale także gaz do nabijania. Sprawdź naszą ofertę i znajdź akcesoria tytoniowe dla siebie. Oferujemy wyłącznie oryginalne wyroby i akcesoria w najlepszych cenach.