Zapalniczki

Zapalniczki – zapalniczka plazmowa, żarowa, benzynowa, clipper 

Jeżeli jesteś miłośnikiem palenia wyrobów tytoniowych, na pewno nie wyobrażasz sobie życia bez zapalniczki. Oczywiście wyróżniamy kilka rodzajów takich akcesoriów tytoniowych, które teraz znajdziesz także w sklepie TwojePapierosy.pl. Sprawdź naszą ofertę na fajne zapalniczki i znajdź akcesorium dla siebie lub wybierz zapalniczkę na prezent. 

Aktywne filtry

Zapalniczki – kto je wymyślił i dla kogo? 

Najprawdopodobniej nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale od wynalezienia pierwszej zapalniczki minęło już 200 lat. Za prekursora produktów z tej kategorii uznaje się wynalazcę, jakim był Johann Wolfgang Döbereiner. To on wynalazł w 1823 roku tzw. Lampę Döbereinera i to właśnie ten wynalazek jest uznawany za pierwszą zapalniczkę w historii! Urządzenie bazowało na zjawisku samorzutnego zapalania się wodoru w obecności gąbczastej platyny.

 

Jakie są rodzaje zapalniczek? 

Wyroby tytoniowe, szczególnie cygara, możesz zapalać przy użyciu zapałek, ale nie ma takiej potrzeby. Wybór zapalniczek jest bardzo bogaty, a same akcesoria przydają się nie tylko podczas raczenia się ulubionym wyrobem tytoniowym. Wyróżnia się m.in.: 

  • zapalniczki benzynowe – najpopularniejsze zapalniczki ze zbiornikiem na płynną benzynę z zanurzonym knotem;
  • zapalniczka gazowa – doładowywane gazem z puszki, aczkolwiek nie muszą występować w formie wielorazowej, ale także jako jednorazówki;
  • zapalniczki żarowe – raczej kolekcjonerskie, z płomieniem pod postaci efektywnego żaru;
  • zapalniczki plazmowe – ładowane elektrycznie poprzez port USB;
  • zapalniczki Clipper – niepowtarzalne i unikalne, napełniane gazem i z możliwością wymiany krzesiwa, zawsze z silnym płomieniem, który nie gaśnie nawet przy silnym wietrze.

 

Co to jest zapalniczka plazmowa: ile stopni ma zapalniczka plazmowa? 

Doskonała zapalniczka do odpalania papierosów, szczególnie że płomień nie gaśnie nawet na silnym wietrze oraz deszczu. Po uruchomieniu pojawia się podwójnie krzyżowy płomień, który robi niesamowite wrażenie. Poza tym plazmowa zapalniczka USB wytwarza łuk elektryczny o temperaturze nawet ponad 1000 stopni Celsjusza. 

Sama zapalniczka plazmowa jest ładowana elektrycznie z wykorzystaniem portu USB. Pomocny jest również elektroniczny wyświetlacz, który wskazuje ilość kliknięć, przez jaki zapalniczka będzie działać bez konieczności ładowania.

 

Zapalniczki żarowe, elektryczne – czym się charakteryzują? 

Bardzo często zapalniczki żarowe są modelami kolekcjonerskimi. W związku z tym są mniej popularne, ale przy tym naprawdę ciekawe i efektowne, stąd często wybierane na prezent. Ogień ma postać efektywnego żaru, a zapłon następuje poprzez metalowy drucik wbudowany w zapalniczkę. Występują w wielu kolorach i formach.

 

Zapalniczka gazowa – jak działa? 

Popularny rodzaj zapalniczek, które doładowuje się gazem z puszki. Oprócz gazu kluczowe znaczenie ma przycisk wytwarzający iskrę i zapłon. Często są to zapalniczki, które do użycia wymagają dość dużej siły, dzięki czemu iskry i płomienia nie mogą wywołać mniejsze dzieci.

 

Zapalniczka benzynowa – elegancka i niesztampowa

Zapalniczka na benzynę to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenie tego typu na rynku. To zapalniczka wielokrotnego użytku, ponieważ ma niewielki zbiorniczek na benzynę do regularnego uzupełniania. Oprócz benzyny dla powstania płomienia kluczowy jest mechanizm wykorzystujący krzesiwo (kółko z ząbkami) i krzemień (niewielki kamień). Alternatywą jest zapalniczka piezoelektryczna. W takiej zapalniczce do zapłonu dochodzi w wyniku napięć mechanicznych, które wywołują ładunki elektryczne.

 

Zapalniczka na prezent – śmieszne zapalniczki, zapalniczka z grawerem 

Zapalniczkę możesz kupić tylko dla siebie, ale to także znakomity pomysł na drobny prezent. Markowa i stylowa zapalniczka na pewno zostanie dobrze odebrana przez solenizanta, podobnie jak eleganckie etui na papierosy. Szczególnie że może to być prezent personalizowany, który zostanie udekorowany specjalnym grawerem. Innym wyborem są śmieszne zapalniczki, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. 

W sklepie TwojePapierosy.pl znajdziesz bardzo różne akcesoria tytoniowe, w tym wiele zapalniczek. Pamiętaj, że oferujemy produkty z oferty najlepszych marek w branży, w tym właśnie zapalniczki oraz benzynę i gaz do zapalniczek. Jednocześnie gwarantujemy atrakcyjną cenę takich produktów. Zapraszamy też do zapoznania się z innymi akcesoriami dla palaczy z naszej oferty!